برپایی پاویون محصولات دانش‌بنیان ایران در نمایشگاه عرب لب 2017

به دلیل اهمیت بالای نمایشگاه عرب لب 2017که در تاریخ 30 اسفند الی 3 فروردین ماه 96 در شهر دوبی برگزار شد کریدور خدمات صادرات محصولات دانش‌بنیان معاونت علمی، با هماهنگی و برنامه ریزی قبلی بار دیگر پاویون محصولات دانش‌بنیان ایران را در این نمایشگاه برگزار نمود تا از این طریق بتواند هم شرکت¬های دانش‌بنیان فعال در حوزه تولید تجهیزات آزمایشگاهی را مورد حمایت قرار دهد و هم در راستای تقویت برند ملی و ایجاد حس اعتماد در خریداران، نظر آنان را در مورد توانمندی شرکت‌های تولیدی ایرانی جلب نماید.

برپایی پاویون محصولات دانش‌بنیان ایران در نمایشگاه عرب لب 2017

نمایشگاه عرب لب با بیش از دو دهه سابقه برگزاری از شناخته شده‌ترین نمایشگاه­های منطقه و جهان در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی به شمار می‌رود. این رویداد مهم که هر سال در روزهای آغازین فصل بهار برپا می‌شود میزبان تعداد زیادی بازدیدکننده از سرتاسر جهان می‌باشد. سال گذشته با بیش از 10 هزار بازدیدکننده تخصصی از این نمایشگاه بزرگ دیدن کردند که بیشتر آنان از بازارهای رو به رشد خاورمیانه، آفریقا، شبه قاره هند، آسیا و چین گرد هم آمده بودند.

البته رقابت برای حضور در نمایشگاه به عنوان غرفه گذار نیز بسیار جدی است. در سال 2016 تعداد حدود 1000 شرکت بعنوان غرفه‌دار از 58 کشور دنیا در حوزه های مختلفی از جمله تجهیزات آزمایشگاهی، تجهیزات تشخیص طبی، نانوتکنولوژی، علوم زیستی، سیستم های تست و اندازه گیری و نفت و انرژی اشاره کرد. لازم به ذکر است که سال گذشته ایران با 12 شرکت برتر حوزه تجهیزات آزمایشگاهی به عنوان غرفه گذار جزو کشور دارای پاویون ملی در نمایشگاه بود.

به دلیل اهمیت بالای نمایشگاه عرب لب 2017 که در تاریخ 30 اسفندماه سال جاری الی 3 فروردین ماه 96 در شهر دوبی برگزار می‌شود، کریدور خدمات صادرات محصولات دانش‌بنیان معاونت علمی، با هماهنگی و برنامه ریزی صورت گرفته توسط مجری پاویون "شرکت تجارت هوشمند هیراد" از حضور شرکت های دانش بنیان در این نمایشگاه حمایت می کند. در این دوره نیز همانند سال گذشته، تعداد 12 شرکت در حوزه های مختلف نظیر تست مواد، نفت، زیست فناوری، تجهیزات لایه­نشانی، تجهیزات سنتز و آنالیز نانوساختارها، طیف سنجی و پکیج آموزشی آزمایشگاهی در فضایی به اندازه 144 متر مربع در نمایشگاه عرب لب 2017 به نمایش و معرفی محصولات خود می پردازند.

شایان ذکر است امسال نیز همانند سال گذشته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 70 % از هزینه‌های حضور در نمایشگاه را با رویکرد صادرات محور مورد حمایت قرار داد. شرکت‌های انتخاب شده بر مبنای معیارهای ارزیابی آمادگی صادراتی ERA تعیین شده و در حال تکمیل و اجرای فرآیندهی اجرای نمایشگاه هستند.

به گفته آقای مهندس قاسمی، مدیرعامل شرکت تجارت هوشمند هیراد (کارگزار اجرای پاویون)، تمامی شرکت‌های حاضر در نمایشگاه با توجه به آموزش‌های قبل از نمایشگاه بصورت فعال نسبت به معرفی شرکت و محصولات خود می پردازند. همچنین بسیاری از شرکت‌ها با اعطای نمایندگی به برخی از شرکت‌های بازرگانی و توزیع کننده محصولات نسبت به برنامه ریزی صادرات محصولات خود اقدانم نموده و این مدل همکاری را مدنظر دارند.

وی ادامه داد با توجه اینکه نمایشگاه عرب لب یک نمایشگاه B2B بوده و عمده بازدیدکنندگان این نمایشگاه، شرکت‌های بازرگانی و توزیع کنندگان تجهیزات آزمایشگاهی در منطقه و آسیای میانه هستند، لذا فرصت خوبی بود که شرکت‌های دانش‌بنیان این حوزه بتوانند با اعطای نمایندگی فروش نسبت به توسعه صادرات اقدام نمایند ایشان همچنین افزودند که سال آینده کریدور خدمات صادرات محصولات دانش‌بنیان قصد دارد با توجه به استقبال شرکت‌ها، نیز با همین فضای نمایشگاهی، در نمایشگاه حضور پیدا کند.

به گفته قاسمی، شرکت هیراد همچنین علاوه بر مدریت و اجرای پاویون ایران در نمایشگاه عرب لب برنامه مدونی نیز جهت معرفی و بازدید شرکت ها از نمایشگاه دارد. وی اشاره کرد که بازدید از این نمایشگاه باتوجه به معرفی فناوری های پیشرفته و نیز حضور شرکت های برتر سازنده تجهیزات؛ فرصت مناسبی جهت رصد فناوری های مرتبط با ساخت تجهیزات بوده و شرکت های دانش بنیان می توانند برای هماهنگی حضور در تور ویژه بازدید از این نمایشگاه با شرکت هیراد تماس حاصل فرمایند.

ایشان در پایان به این نکته اشاره نمودند که حضور در نمایشگاه با توجه به معرفی محصولات و شرکت، لازمه صادرات بوده ولی به تنهایی در موفقیت شرکت‌ها در صادرات کافی نیست. لذا لازم است شرکت‌های حاضر ضمن پیگیری های نظام مند ارتباطات ایجاد شده و نیز مدیریت نمایندگی‌ها نسبت به توسعه صادرات محصولات خود اقدام نمایند.

نظرات

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کد امنیتی (حروف بزرگ) Captcha
اطلاعات خبر
تاریخ خبر ۱۳۹۵/۰۹/۰۱
تعداد بازدید خبر ۸۸۶
تعداد رای : ۰